آموزش آنلاین اصول رانندگی خصوصی

آموزش رانندگی در زمستان

آموزش رانندگی در زمستان

آموزش رانندگی در زمستان

برای رانندگی در زمستان ابتدا بایستی خودرو را از نظر موارد فنی چک کرده تا بتوان در روزهای بارانی و برفی بدون مشکل رانندگی کرد.

1- بازدید سلامت تیغه و برف پاکن ها.

2- بازدید لاستیک ها و همراه داشتن زنجیر چرخ مناسب.

3- چک کردن زد یخ رادیاتور.

4- بازدید بخاری ماشین

5- اطمینان از سالم بودن مه شکن و دیگر چراغ های ماشین.

6- چک کردن درست شارژ کردن دینام و سالم بودن باطری ماشین.

7- در صورتی که قصد رانندگی در جاده های خارج از شهر را دارید، حتما لباسهای گرم اضافه و پتو و مقداری خوراکی که فاسد شدنی نباشن در خودروی خود داشته باشید و از پر بودن باک بنزین اطمینان داشته باشید.( در جاده ها با یخبندان شدن جاده ها و ایجاد ترافیک ممکن هست ساعتها در جاده بمانید که نیاز به همه ی موارد فوق خواهید داشت)

آموزش رانندگی در زمستان ویژه هنرجویان گرامی :

برای شروع به حرکت توجه داشته باشید اگر زمین لیز و لغزنده هستش سعی کنید اصلا گاز ندهید و اگر نیاز به گاز دادن دارید خیلی کم گاز بدین و سعی کنید با نیم کلاچ آرام شروع به حرکت کنید زیرا گاز دادن باعث سر خوردن بیشتر می شود.

توجه داشته باشید در بعضی روزها که بارندگی در شب صورت گرفته و قطع  شده با خیس ماندن زمین در صبح زود باعث یخ زدگی آسفالت شده  و شدیدا لغزنده می باشد، و اگر شما جزو رانندگانی هستید که باید صبح زود از خانه بیرون بزنید این موضوع را با چند ترمز آزمایشی در سرعت های پایین تست کنید.

در صورتی که در طی مسیر متوجه سر خوردن ماشین شدید سعی کنید اصلا ترمز نکنید و پای خود را ازگاز برداشته وبا انحراف انتهای ماشین به هر طرف( راست یا چپ) فرمان را به همان سمت بگیرید این عمل چند بار اتفاق می افتد تا ماشین به حالت تعادل برگردد بهتر است فلاشرهای خودرو را روشن کنید تا ماشینهای پشت سری شما هم متوجه خطر بشوند، با کم شدن سرعت دنده کم کنید و آهسته تر ادامه مسیر بدهید.

توجه داشته باشید اول بارندگی همیشه لغزنده تر از زمانی است که بارندگی کامل می باشد.

فاصله خود را از ماشینهای جلویی نسبت به روزهایی که بارندگی نیست بیشتر کنید تا مجبور به ترمز گیری تند و شدید نشوید وتوجه داشته باشید که بخاطر بخار کردن شیشه ها و کثیف شدن شیشه ها دید شما کم می باشد پس با سرعت مطمئنه حرکت کنید (سرعت مطمئنه سرعتی است که راننده نسبت به شرایط و خودرو اتخاذ می کند)

در مسیرهایی که دارای سربالایی می باشد و جاده های کوهستانی حتما از زنجیر چرخ استفاده کنید و هرگز با سرعت بیش از 50 کیلومتر حرکت نکنید زیرا باعث آسیب دیدن به خودرو شما می شود.

زنجیر چرخ بر روی چرخهایی که نیروی موتور به آن منتقل میگردد بسته می شود.

برای عبور از مکانهایی که آب باران جمع شده سعی کنید با سرعت کم و یکنواخت حرکت کنید و تعویض دنده نداشته باشید با ایستادن در محلی که آب جمع شده آب وارد اگزوز شده و باعث خاموش شدن ماشین خواهد شد، و اگر سرعت بالا بخواهید حرکت کنید شاید آب به داخل موتور هم پاشیده شده و اتصال سیم کشی و… خاموش شدن به همراه داشته باشد.

با خیس شدن دیسک ترمز کیفیت ترمز گیری تغییر میکند، شما می توانید هرزگاهی با لمس ترمز در هنگام حرکت باعث خشک شدن سطح دیسک  شده و از عملکرد آن مطمئن شوید.

در روزهای بارندگی بیشتر مراقب عابرین و موتور سواران باشید.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد نکات ایمنی در رانندگی که هر راننده باید از آن آگاه باشد.

از توجه شما به مطالب آموزش رانندگی در زمستان  متشکرم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *