آموزش رانندگی

رانندگی در آزادراه ها

رانندگی در آزاد راه ها

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_image _builder_version=”3.0.72″ src=”http://dasfarmon.ir/wp-content/uploads/2017/10/رانندگی-در-آزاد-راه-ها.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” sticky=”off” align=”center” always_center_on_mobile=”on” border_style=”solid” force_fullwidth=”off” alt=”رانندگی در آزاد راه ها” /][et_pb_text _builder_version=”3.0.72″ background_layout=”light” text_orientation=”right” border_style=”solid”]

رانندگی در آزاد راه ها قواعد ايمني خاص خودش را دارد. بنابراين اگر در مسيرتان از آزادراه مي گذرید، اين موارد را با خود مرور کرده يا به سرنشينان خودرو يادآوري کنيد.

1- اطمينان از سلامت وسيله نقليه (لاستيک ها، چراغ هاي راهنما، ترمز و…)
2- خود و ديگر سرنشينان را به استفاده از کمربند ايمني عادت داده و کودکان را به ضرورت استفاده از کمربند ايمني به هنگام رانندگي، آموزش دهيد.
3- پس از قرار گرفتن در خط عبور آزاد راه، با توجه به سرعتهاي مجاز و مشخصات وسيله نقليه خود (کندرو و تندرو)، در خط تعيين شده حرکت کنيد.
4- در هنگام تغيير مسير با حفظ فاصله و احتياط کامل، از چراغ راهنما و آيينه استفاده نماييد.
5- از بيرون نبودن اعضاي بدن سرنشينان خودرو در هنگام حرکت، اطمينان حاصل کنيد و حواستان متمرکز رانندگي باشد.
6- سعي کنيد در هنگام رانندگي، با سرنشينان خودرو و تلفن همراه صحبت نکنيد.
7- در هنگام نزديک شدن به محل اخذ عوارض، ضمن امتحان ترمز و کاهش سرعت با توجه به آيينه وسيله نقليه بدون انحراف به چپ و راست ناگهاني؛ در مسيري که قبلاً پيش بيني کرده ايد، قرار گيريد.
8- در پشت فرمان خودرو، نگهبان جان خود و همسفران باشيد و با سرعت مناسب و اعصابي آرام، رانندگي کنيد.
9- جاده هميشه تسليم راننده و راه باز، وسوسه انگيز است، پس با سرعت غيرمجاز رانندگي نکنيد.
10- هنگام سفر، کنار آزاد راه توقف نکنيد. با کمي حوصله به نزديکترين پارکينگ (توقفگاه) مي رسيد و در صورت ضرورت و نياز به توقف؛ خودرو را به شانه خاکي راه هدايت کنيد.
11- از پاک نمودن شيشه ها و چراغ هاي خودروي خود غفلت نکنيد.
12- از بين خطوط، رانندگي کنيد و خط سبقت را براي مدت طولاني اشغال نکنيد.

توجه داشته باشید که قوانین رانندگی در آزاد راه ها و سایر قوانین مربوط به رانندگی بسیار زیاد هستند که میتوانید با مراجعه به بخش آموزشی ما بیشتر یاد بگیرید.

بازگشت

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *